Wirtualna biblioteka

dobrze przygotować się do pracy. Do konspektów lekcji dołączone są materiały pomocnicze dla uczniów, propozycje testów i ćwiczeń. Doskonałym zapleczem są też wiadomości zamieszczane w dziale aktualności. Nauczyciel znajdzie w nim informacje gospodarcze pisane przystępnym językiem, które tłumaczą najważniejsze wydarzenia oraz ich wpływ na życie obywatela . Stworzono także działy nowości i wydarzenia oraz porady centrum nauczyciela. Znajdują się w nich informacje o możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz o ciekawych projektach edukacji ekonomicznej prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Porady dydaktyczne to wskazówki, jak zwiększyć zaangażowanie uczniów w pracę na lekcji.

Wirtualna biblioteka udostępnia ogromne zasoby wiedzy, w tym słownik internetowy z setkami publikacji i haseł. Każdy nauczyciel może je przeczytać, zgrać do swojego komputera i wykorzystać w przygotowywaniu zajęć dydaktycznych. W NBPortal znajdują się także bloki tematyczne, np. „Emerytury – pomyśl o przyszłości”, „Ubezpieczenia – nie tylko dla przezornych”. Zawierają one kompleksowe informacje o tym, jak poradzić sobie z wyborem funduszu emerytalnego, czy w ogóle warto oszczędzać i jak to robić mając niskie zarobki.

‚ ‚ Misją NB Portalu jest wyjaśnianie i tłumaczenie wydarzeń ekonomicznych przede wszystkim dla osób, które nie są specjalistami w dziedzinie ekonomii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>